Światowy Dzień Rzucania Palenia

Co roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu obchodzona jest ogólnopolska akcja “Rzuć Palenie Razem z Nami”, mająca zachęcić palaczy do zerwania z nałogiem.
Szkoła nasza corocznie przyłącza się do akcji, promując w te sposób zdrowy styl życia i walkę z uzależnieniem. Dlatego też Szkolny Zespół d/s Zdrowia w dniu 15 listopada 2023 r. zorganizował prezentację, przygotowaną przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej: Panią Małgorzatę Sacewicz i Panią Patrycję Kowieską. W czasie prezentacji młodzież miała możliwość poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz obejrzenia filmu: “Rzuć palenie”. Rozdawane były również ulotki tematyczne jak i testy uzależnienia od tytoniu. Teksty z humorem przekonywały, że palenie papierosów nie przyczynia się do zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do wykonania testu: Uzależnienia od tytoniu oraz do zinterpretowania wyników.

W sali 215, gdzie odbywają się lekcje biologii zaprezentowano plansze przedstawiające układ oddechowy oraz hasła przeciw paleniu.

Akcję zorganizował i przygotował  Szkolny Zespół d/s Zdrowia