Polska Stolica Recyklingu

Szanowni Państwo,
zapraszam Państwa serdecznie do udziału w pięknej, proekologicznej akcji i rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu dla Białej Podlaskiej. To działanie skoordynowane z projektami Elektryczne Śmieci i EKOzwroty. Główną ideą Programu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa o: prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE) i funkcjonowaniu gospodarki obiegu zamkniętego.
Możemy przede wszystkim zrobić coś wspaniałego dla naszego otoczenia, a tym samym kolejnych pokoleń, zdobyć zaszczytny tytuł, a także wygrać 50 000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia, która zgłosiła się do uczestnictwa w programie.

Proszę Państwa o wyznaczenie w Państwa instytucjach koordynatorów oraz miejsc zbiórek elektroniki, odzieży, obuwia, zabawek i książek, a więc punktów EKOZWROTU – ogólnopolskiej usługi realizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Jej celem jest nadanie zbędnym, ale sprawnym przedmiotom drugie życie. W Urzędzie Miasta możecie je Państwo zostawić w oznaczonych miejscach przy wejściach: od pl. Wolności i od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach pracy urzędu.

Jednocześnie zachęcam do przynoszenia elektrośmieci do czerwonych pojemników. Ich lokalizacje w Białej Podlaskiej to:ul. Warszawska, Os. Piastowskie
ul. Zdanowskiego, Os. 1000-lecia (za Stokrotką),
ul. Orzechowa, Os. Młodych (za blokiem Orzechowa 42),
ul. Terebelska, Os. Jagiellońskie (za pawilonem),
ul. Podmiejska/ul. Lipowa,
ul. Wyzwolenia/ul. Drzewieckiego
ul. Grzybowa/ul. Świerkowa
ul. Aleja Solidarności/ul. Sielczyk (pętla autobusowa),
ul. Kopernika, os. Kopernika (przy bloku 12,12a),
ul. Anny Jagiellonki 6, Os. Jagiellońskie
ul. Piaskowa 8, Os. Młodych
ul. Akademicka 8 przy Szkole Podstawowej nr 2

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Katarzyna Jędrzejczyk (kierownik Referatu Gospodarki Odpadami, nr tel. 83 341 68 56.
Akcja trwa do końca 2023 roku. Pomóżmy naszej bialskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia wygrać nagrodę pieniężną.

Każdy EKOzwrot się liczy!


/-/ Michał Litwiniuk
Prezydent Miasta Biała Podlaska