Konkurs historyczny – “100-lecie Podlaskiej Wytwórni Samolotów”

12.09.2023 r. w ramach obchodów 100-lecia utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbył się Konkurs historyczny “100-lecie Podlaskiej Wytwórni Samolotów”. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć lotników z Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP mjr pil. Mirosława Jońskiego, mjr pil. Waldemara Rutkowskiego oraz naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisława Romanowskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów bialskich szkół ponadpodstawowych, składał się z dwóch części: pierwszej pisemnej i drugiej ustnej. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test dotyczący zagadnień związanych z 100-leciem Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Po pierwszej części wyłoniono sześciu finalistów, którzy zmierzyli się z ustnymi pytaniami. W czasie obrad komisji konkursowej, sprawdzającej test pisemny. Szkolny zespół wokalny umilił okres oczekiwania na wyniki pierwszej części pisemnej.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Daniel Kutnik [ZSZ Nr 2]
II miejsce – Jakub Kosak [ALO]
III miejsce
– Daria Romaniuk [ALO]

Wszystkim uczestnikom bialskich szkół ponadpodstawowych dziękujemy za udział w konkursie. Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy w stronę laureatów i życzymy dalszych osiągnięć w zgłębianiu wiedzy o tematyce lotniczej.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców zostaną wręczone w dniu 16 września 2023 roku. o godz. 15:00 w Regionalnym Ośrodku Badań Rozwoju AWF przy ulicy Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej.

fot. Angelika Zając, Michał Danielewicz, Adam Wilk