II TURNIEJ SZACHOWY

W środę 18.10.2023 r. w naszej Szkole, w ramach II Turnieju Szachowego rozegrane zostały pojedynki szachowe. W szrankach stanęło mężnie dwudziestu czterech przeciwników.

Po kilku godzinach zaciętych, zaskakujących i niejednokrotnie bardzo wyrównanych meczów, wyłonieni zostali Mistrzowie Szachownicy:

  I miejsce wywalczył Nikodem Lewczuk uczeń klasy 1 TIM

II miejsce zajął Kacper Artemiuk uczeń klasy 3 TI

III miejsce przypadło Pawłowi Olszewskiemu uczniowi klasy 1 TIM

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

      Sędzia dołożyła wszelkich starań aby turniej odbył się na jak najwyższym poziomie oraz w sposób profesjonalny. Pary dobierane były systemem kołowym według grafu Bergera . Uczniowie rozlosowani zostali do dwóch grup. Po dwóch najlepszych zawodników z grafu A i B dostało się do półfinału, gdzie wyłoniono brązowego medalistę. Następnie w finale po niezwykle zaciętym pojedynku przyporządkowano złoty i srebrny krążek.

      Każda rozgrywka, z założenia, miała trwać po 10 minut dla każdego zawodnika o co dbały profesjonalne zegary szachowe.

      Zaangażowanie uczestników oraz emocje momentami przypominały te na stadionie olimpijskim – oczywiście podczas samej gry każdy wykazywał się ogromnym skupieniem.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi, wytrwałości i przede wszystkim – umiejętności. Życzę Wam rozwijania talentu i powodzenia w następnych turniejach.

Wielkie brawa!!!

Pani Małgorzata Winiarczuk – Organizatorka Turnieju Szachowego