Dzień Technika 2023

25 października w naszej szkole odbyła się już VIII edycja Dnia Technika, przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży, promocja kształcenia technicznego oraz branżowego i integracyjnego niezwykle potrzebnego w obecnych czasach.

Z wielkim zadowoleniem przywitaliśmy zaproszonych gości Pana Michał Litwiniuk Prezydenta Miasto Biała Podlaska, Pana dr Stanisława Romanowskiego Naczelnika Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu oraz młodzież wraz z opiekunami, którzy tłumnie odwiedzili naszą placówkę i wzięli udział w konkursach, pokazach zawodowych i prezentacjach.

Dziękujemy szkołom z miasta Biała Podlaska: SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 9 oraz szkołom podstawowym ze Styrzyńca, Sławacinka, a także z Zalesia, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Gościliśmy w sumie ok. 300 osób.

Mamy nadzieję, że wiedza o kierunkach kształcenia w naszej szkole i zawodach przekazana w „pigułce” spodobała Wam się.

Nie było by to możliwe bez zaangażowania naszych nauczycieli i uczniów:

  • Technik mechatronik – dyrektor Ryszard Dołęga – “Sterowniki mikroprocesorowe”.
  • Technik informatyk – Wojciech Bagiński oraz uczniowie Krzysztof Jędryszka i Piotr Furman  – “Jak stworzyć stronę internetową?”
  • Technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Sylwester Kłusek, Marta Bąkowska – “Prezentacja zawodu i umiejętności graficznych w czerni i bieli”.
  • Technik budownictwa – Zenon Bahonko – “Wytrzymałość materiałów”.
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – Sławomir Anklewicz – Ruch powietrza to wiatr? Energia wiatru.
  • Technik elektryk – Roman Szymczuk – “Wyciskamy prąd z cytryny”.
  • Technik pojazdów samochodowych – Tomasz Gawryszuk – “Prezentacja układu napędowego pojazdów”.
  • Kształcenie branżowe i integracyjne – Laura Czuhan.

Nasz dzień uświetniła również swoim występem uczennica klasy 3 TG Ela Doroszuk, pseudonim “Asti”

Podziękowania kierujemy do Pani Bożeny Piotrowskiej – koordynatora całego przedsięwzięcia, która wspólnie z Panem Sławomirem Anklewiczem poprowadziła całe wydarzenie.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli Magdaleny Najdyhor oraz Anny Zgorzałek za przygotowanie sali gimnastycznej oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację naszego cyklicznego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do naszej szkoły wraz z nauczycielami, na zajęcia specjalistyczne w różnych kierunkach. Na kolejny Dzień Technika zapraszamy za rok.

Fot. Pani Ewa Toczek i ZSZ nr 2 – SKD