“Bialski Dzień Świadomości Autyzmu”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone każdego roku w kwietniu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z dyskryminacją i izolacją. Zatem, bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji. Zrozumienie autyzmu jest kluczem do budowania akceptacji i wsparcia dla osób z tą różnorodnością. Szanując ich indywidualność, tworzymy bardziej przyjazne

i akceptujące społeczeństwo. Razem, poprzez edukację, empatię i akceptację, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy czuje się akceptowany i doceniany, niezależnie od tego, czy ma autyzm, czy nie.

W ramach obchodów Bialskiego Dnia Świadomości Autyzmu zostały zaplanowane wydarzenia pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka:

4 kwietnia 2024 r., godz. 10.00

Bialskie Centrum Kultury, Galeria I Piętro Strefa Sztuki, ul. Warszawska 11 – otwarcie wystawy pt.: „Wspólny Świat – na co dzień z autyzmem” – wystawa zdjęć autorstwa Pana Kamila Kowalczyka, który w szczególny sposób, a zarazem naturalny i bezpośredni, uwidacznia w swoich zdjęciach codzienność „Wspólnego Świata” – Podopiecznych, podczas terapii, nauki, zwykłych codziennych czynności, które wydawałby się dla wszystkich naturalne, a dla Stowarzyszenia są misją i radością.

Druga część wystawy dostępna będzie również w Urzędzie Miasta Biała Podlaska ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3, Sala Obsługi

Wystawy będzie można zobaczyć do 5 maja br., wstęp wolny.

4 kwietnia 2024 r., godz. 16.30

Park Radziwiłłowski – „BLUE RUN” Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu

       Zapraszamy do Parku, gdzie razem pokonamy symboliczny dystans dla każdego.

       Bieg poprowadzi niezawodny Klub Biegacza Biała Biega, który na tę okoliczność przygotuje pamiątkowe medale i zaprasza do ubrania się na niebiesko.

       Zachęcamy do udziału w biegu, gdzie każdy będzie zwycięzcą, łącząc się z osobami z autyzmem. Impreza jest otwarta dla każdego, wstęp wolny.

             Razem dla autyzmu! Na niebiesko każdego dnia!